Sajam obrazovanja “Suli-Expo” u Senti

Naša škola je uzela učešća na Sajmu obrazovanja “Suli-Expo” u Senti gde se danas, 26.09.2024. predstavilo 20 srednjih škola iz Vojvodine u kojima se nastava izvodi i na mađarskom nastavnom jeziku.

Našu školu predstavljali su učenici Tormát Eszter, Balázs Henrietta i Tölgyesi Larina kao i nastavnici Mónika Nagy Cigura i Zsolt Bátori za obrazovne profile koje upisujemo na mađarskom nastavnom jeziku: trgovac, poslastičar i finansijsko-računovodstveni tehničar.

To je dobra prilika da se na jednom mestu sagledaju mogućnosti koje će imati budući srednjoškolci iz vojvođanskih gradova.

Program je realizovan u organizaciji Mađarskog nacionalnog saveta.

Trening za nastavnike u okviru RYCO projekta Superschools

U periodu od 25. do 28. septembra održan je u Vrnjačkoj Banji trening za nastavnike koordinatore projekta. Treningu je prisustvovalo preko 100 nastavnika sa teritorije zapadnog Balkana.

Podsećamo da je naša škola u partnerstvu sa školom iz Tuzle – JU Srednja ekonomsko-trgovinska škola. Kao koordinatori projekta treningu su prisustvovale Ivana Petrović iz naše škole i Merisa Maslić iz partnerske škole. Ovaj projekat, koji organizuje regionalna kancelarija za saradnju mladih RYCO uz podršku Evropske unije, GIZ-a i nemačke vlade, od izuzetne je važnosti za našu školu, ali i celu lokalnu zajednicu. Projektom su predviđene dve razmene učenika – ekonomci će u decembru posetiti Tuzlu i družiti se sa tamošnjim učenicima i profesorima, a gosti iz Tuzle će nama doći na proleće, u aprilu. Ideja ovakvih projekata je izgradnja mira i tolerancije u regionu, suočavanje sa prošlošću i zbližavanje učenika i nastavnika dve partnerske škole kao i dve lokalne zajednice.

Trening je bio izuzetno koristan jer su koordinatori dobili jasne smernice koje se tiču aktivnosti na razmenama, a istovremeno su nastala nova prijateljstva među kolegama koordinatorima. I što je najvažnije, ovi nastavnici veruju u to da bolji region zaista počinje sa mladima!

Rezultati UPISA nakon prvog kruga

29.06.2024. objavljeni su rezultati rasporeda učenika osmih razreda u srednje škole u Srbiji a prema njihovim bodovima stečenim tokom školovanja u osnovnim školama i na završnom ispitu.

Naša škola je veoma zadovoljna ostvarenim upisom nakon prvog kruga i ovde se zahvaljujemo marketing timu Ekonomske škole na uspešnoj promociji kao i učenicima i roditeljima koji su prepoznali da zajedno možemo graditi njihov dalji profesionalni put.

Evo kako izgeda popunjenost mesta na našim obrazovnim profilima i gde još ima slobodnih mesta ako neko nije uspeo da se upiše u prvom upisnom krugu:

Nakon prvog upisnog kruga:

NazivPopunjenoSlobodno
EKONOMSKI TEHNIČAR srpski280
TURISTIČKI TEHNIČAR srpski280
FINANSIJSKO-RAČUNOVODSTVENI TEHNIČAR srpski244
FINANSIJSKO-RAČUNOVODSTVENI TEHNIČAR mađarski199
KUVAR srpski

TRGOVAC srpski
13

4
1

10
POSLASTIČAR mađarski

TRGOVAC mađarski
8

2
6

12

Upis nakon prvog kruga je 2. i 3. jula u prostorijama škole od 08 – 15 časova ili elektronski.

Lista želja za drugi upisni krug se predaje na portalu Moja srednja škola 2. jula a 3. jula će biti objavljen raspored učenika nakon drugog kruga. Upis nakon drugog kruga održaće se 4. jula od 08 – 15 časova u prostorijama škole.

Za sve nedoumice i pitanja možete se javiti na telefon: 065 8549616.