Ekonomci na Andrevlju na Fruškoj gori

Naši telentovani učenici dobili su priliku da borave šest dana na Andrevlju i učestvuju na radionicama pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice za finansiranje i suvinansiranje obuke talentovanih učenika srednjih škola sa teritorije Vojvodine i angažovanja stručnih sradnika.

Tako je 15.04.2024. na Andrevlje otišlo deset naših učenika i stručna saradnica – psiholog, Nada Vukanić.

U toku celonedeljnog boravka, učenici će zajedno sa učenicima još tri škole učestvovati na mnogobrojnim i raznolikim radionicama a predviđene su i druge aktivnosti kao što su šetnje, izleti, poseta fakultetima i Sremskim Karlovcima i drugo.

U trenutku pisanja ovog članka održana su prva dva dana u kojima se realizovalo nekoliko radionica a među njima radionice o samopouzdanju i javnom nastupu.

Gost je bio i glumac Milan Bosiljčić koji je učenicima dočarao značaj “govora”.

Mart u Ekonomskoj i žene preduzetnice – Ana Konjević

Mesec mart u našoj školi uvek je nekako posvećen ženama.

Ovog marta posvećen je ženama preduzetnicama, vrednim i pametnim, koje su se usudile i uspele da izgrade sopstveni biznis u koji su utkale i mnogo ljubavi.

Naša prva gošća bila je Ana Konjević koja je sa našim maturantima podelila svoju priču.

Ana je bila upravo đak naše škole, a zatim je završila Ekonomski fakultet i master studije u Moskvi.

Nekoliko godina kasnije, iako je već radila u struci, odlučila je da svoju kreativnost pretoči u izradu nakita. Naučila je taj zanat i već 4-5 godina uživa u izradi posebnih komada nakita za sve ljubitelje srebra i dragog kamenja.

Verujemo da je Anina priča ohrabrila mnoge učenike naše škole u smislu da se nalaze na pravom mestu i da, kao i Ana, imaju šansu da svoje znanje proširuju i upotrebe ga na pravi način koji će njihov život učiniti boljim, uspešnijim.

Ana, hvala mnogo na podeljenom iskustvu i želimo ti da nastaviš da ostvaruješ svoje snove. ❤️

Razgovor vodila profesorica srpskog jezika i književnosti, Ivana Petrović.

Sajam srednjoškolskog obrazovanja u Molu i Temerinu

Ekonomska škola je učestvovala na sajmovima obrazovanja koji su se održali u OŠ “Novak Radonjić” u Molu i OŠ “Kokai Imre” u Temerinu.

Mol

Sajam u Molu se održao 13.03.2024. u velikoj sali ove škole. Bilo je dosta štandova a posetioci su bili učenici kako osmih razreda tako i nešto mlađi. Na našem štandu budući srednjoškolci mogli su da dobiju promotivni flajer, da odgovaraju na pitanja iz sveta ekonomije (koja je svuda oko nas) i da na taj način porazgovaraju na neku temu sa profesorima ili učenicima na štandu. Iako je nagrada bila čokoladica-bananica, pojedini posetioci su se vraćali po još pitanja jer ih je razgovor zanimao više od slatkiša. Takođe, mogli su da vide prezentaciju vannastavnih aktivnosti kao i da odigraju igru sa ekonomskim pojmovima.

Na štandu je bilo nekoliko nastavnika i nekoliko učenika naše škole (inače iz Mola) kojima se ovom prilikom zahvaljujemo na učešću.

Veliko hvala i domaćinima koji su sajam odlično organizovali.

Temerin

Sajam u Temerinu u OŠ “Kokai Imre” održao se u subotu 16.03.2024. i bio je predstavljanje naše škole učenicima koji bi nastavu pohađali na mađarskom nastavnom jeziku. Škola domaćin je odvojila učionicu za svaku srednju školu a mi smo je iskoristili na najbolji mogući način. Na štandu su bile profesorice ali i učenici Ekonomske škole koji su inače iz Temerina i koji su posvećeno promovisali školu.

Osmaci su mogli pogledati prezentaciju škole i obrazovnih profila na mađarskom nastavnom jeziku kao i filmić o školi koji su napravili učenici, popuniti po neki dokument, odigrati igru sa ekonomskim pojmovima…

Zahvaljujemo se domaćinima na odličnoj organizaciji sajma!

Pogledajte kako je to bilo…