Sajam srednjoškolskog obrazovanja u Molu i Temerinu

Ekonomska škola je učestvovala na sajmovima obrazovanja koji su se održali u OŠ “Novak Radonjić” u Molu i OŠ “Kokai Imre” u Temerinu.

Mol

Sajam u Molu se održao 13.03.2024. u velikoj sali ove škole. Bilo je dosta štandova a posetioci su bili učenici kako osmih razreda tako i nešto mlađi. Na našem štandu budući srednjoškolci mogli su da dobiju promotivni flajer, da odgovaraju na pitanja iz sveta ekonomije (koja je svuda oko nas) i da na taj način porazgovaraju na neku temu sa profesorima ili učenicima na štandu. Iako je nagrada bila čokoladica-bananica, pojedini posetioci su se vraćali po još pitanja jer ih je razgovor zanimao više od slatkiša. Takođe, mogli su da vide prezentaciju vannastavnih aktivnosti kao i da odigraju igru sa ekonomskim pojmovima.

Na štandu je bilo nekoliko nastavnika i nekoliko učenika naše škole (inače iz Mola) kojima se ovom prilikom zahvaljujemo na učešću.

Veliko hvala i domaćinima koji su sajam odlično organizovali.

Temerin

Sajam u Temerinu u OŠ “Kokai Imre” održao se u subotu 16.03.2024. i bio je predstavljanje naše škole učenicima koji bi nastavu pohađali na mađarskom nastavnom jeziku. Škola domaćin je odvojila učionicu za svaku srednju školu a mi smo je iskoristili na najbolji mogući način. Na štandu su bile profesorice ali i učenici Ekonomske škole koji su inače iz Temerina i koji su posvećeno promovisali školu.

Osmaci su mogli pogledati prezentaciju škole i obrazovnih profila na mađarskom nastavnom jeziku kao i filmić o školi koji su napravili učenici, popuniti po neki dokument, odigrati igru sa ekonomskim pojmovima…

Zahvaljujemo se domaćinima na odličnoj organizaciji sajma!

Pogledajte kako je to bilo…

Eksterno vrednovanje Ekonomske škole i najviša ocena!

U izveštaju Komisije se kaže da škola podstiče lični, profesionalni i socijalni razvoj učenika; da su uspostavljeni dobri međuljudski odnosi; da se rezultati učenika i nastavnika podržavaju i promovišu; da su časovi i nastava na zavidnom nivou, da sistem zaštite od nasilja funkcioniše; da je saradnja razvijena na svim nivoima; da je organizacija rada i upravljanje ljudskim i materijalnim resursima odlično…

“Škola postaje centar inovacija i vaspitno-obrazovne izuzetnosti”.

Za ovakav uspeh i četvorku kao najvišu moguću ocenu (iako smo mi navikli na petice) u spoljašnjem vrednovanju rada naše škole zaslužni su profesori, učenici, roditelji, vannastavno osoblje i rukovodstvo škole.

Ispitni rok za januar i februar 2024. godine

Prijavljivanje maturskih ispita za vanredne učenike i ponovce za januarski ispitni rok potrebno je izvršiti u sekretarijatu škole, sa prilaganjem dokaza o uplati trškova ispita. Rok prijave je do 19.01.2024. do 10 h. Raspored pojedinih delova maturskog ispita će biti objavljen nakon 22.01.2024.

Februarski ispitni rok za sve ostale vanredne ispite počinje 15.02.2024.god. Ispite treba prijaviti od 01.02. do 08.02., u sekretarijatu škole, sa dokazom o uplati troškova polaganja ispita.